Życiorys

Publikacje


o. Remigiusz Kalski głębiej zadziwił się Tajemnicą Wcielenia podczas pielgrzymki pieszej na Jasną Górę w 1986 roku. Wtedy to zaświtała mu myśl zaangażowania się w dzieło Pana Jezusa jako kapłan. Wcześniej w szkole średniej interesował się matematyką i fizyką, dlatego też chciał zostać studentem Politechniki. Pod koniec nauki w liceum (1985) doszły do głosu zainteresowania człowiekiem jako takim i zaczął przygotowywać się do egzaminów na Akademię Medyczną. Dwa lata był słuchaczem studium policealnego i rok studentem Akademii Medycznej.

W 1988 roku postanowił wstąpić do nowicjatu Księży Jezuitów. Przez cały okres przygotowujący do kapłaństwa związany był z ruchem „Wiara-Światło” skupiającym osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół. Duchowość tych wspólnot założonych przez Kanadyjczyka Jeana Vanier jest mu szczególnie bliska.

W 1999 roku otrzymał święcenia kapłańskie i podjął pracę duszpasterską wśród Polonii w Londynie. Od 2003 roku pracuje jako katecheta w Piotrkowie Tryb. - starając się poznać świat marzeń i oczekiwań współczesnej młodzieży, a od 2008 r. kontynuuje tę pracę w Szczecinie. W 2010 r. rozpoczął posługę w misyjnej jezuickiej parafii w Jalalabadzie w Kirgizji.

Hobbistycznie zajmuje się filozofią przyrody (np. kwestią duszy w organizmach biologicznych, rekonstrukcją genealogii człowieka, polemiką między kreacjonizmem a ewolucjonizmem). Do ulubionych autorów należą G.K. Chesterton, Zbigniew Herbert, ks. Jan Twardowski, C.S. Lewis oraz J.R.R Tolkien.

Odwiedza czasem rodzinne Skierniewice (gdzie się urodził w 1967 roku), a Kochanych Rodziców, Zbigniewa i Reginę, znacznie częściej. Lubi wędrować po górach, szczególnie po Beskidach.

<<< strona główna
o. Remigiusz Kalski SJ - rka[email protected]
www.jezuici.pl